Digitálna budúcnosť
6. - 7. október 2023
Residence Hotel & Club ****
Donovaly
Marat Awdaljan

Marat Awdaljan

Generálny riaditeľ a zakladateľ MATISSE - Dental Shade matching software
2010
Ukončenie magisterského štúdia zubnej techniky
2010
Získ ceny za najlepšiu diplomovú prácu v oblasti psychológie v zubnej technike s názvom "Kľúč k budúcnosti"
2012
Ukončenie štúdia Klinický restoratívny zubný technik.
2012- 2020
Manažér a spolumajiteľ laboratória Natuurlijk Tandtechniek
2013 - súčasnosť
Rozhovory s majstrami z celého sveta uverejnené v časopise Labline Magazine
2019 - súčasnosť
Generálny riaditeľ a zakladateľ MATISSE - Dental Shade matching software
2019 - súčasnosť
Po celom svete prednáša a vedie kurzy rehabilitácie pacienta naživo

Marat Awdaljan je zubný keramik, ktorý sa narodil v roku 1988 v Tbilisi v Gruzínsku arménskym rodičom. V roku 1993 sa jeho rodina presťahovala do Holandska, kde vyrastal.

Počas absolvovania odbornej prípravy na Dentálnej technologickej škole v roku 2010 získal ocenenie za najlepšiu diplomovú prácu na tému psychológie v zubnej technike s názvom "Kľúč k budúcnosti".

Vo veku 21 rokov získal titul Master Dental Technician a začal pracovať v zubnom laboratóriu "Natuurlijk Tandtechniek" v meste Veenendaal. V roku 2012 dokončil svoju stáž ako klinický zubný technik a o rok neskôr sa stal manažérom a spolumajiteľom laboratória, kde zostal až do roku 2020.

Počas tohto obdobia Marat tiež cestoval po celom svete, aby sa stretol s majstrami zubného lekárstva a nachádzal odpovede na všetky otázky a problémy v oblasti zubného lekárstva. Rozhovory s majstrami sú publikované v časopise Labline Magazine. V roku 2019 Marat vytvoril MATISSE, softvér na porovnávanie odtieňov pre zubných lekárov a zubných technikov.

Ako softvér MATISSE napreduje, Marat prednáša a vedie kurzy.

prednáška
8 výziev pri prispôsobovaní odtieňov a ich riešenia
termín
Piatok 06.10.2023, 16:15 - 17:45

Sylabus prednášky

Naším cieľom v estetickej stomatológii je čo najpresnejšie napodobniť prirodzený zub. Jednou z našich najväčších výziev je zladiť odtieň predných výplní, najmä v zložitých prípadoch korunky/fazety s inak sfarbenými preparáciami vedľa korunky implantátu.

Faktorom číslo jeden, ktorý chýbal a spôsoboval neuspokojivé výsledky, je predvídateľnosť. Nevedeli sme zistiť, v ktorej časti procesu sa vyskytli chyby, aký vplyv mali jednotlivé vrstvy:

  • subštruktúra
  • dentín
  • vnútorné vplyvy
  • horná sklovina

na konečný výsledok.

Po dlhšom výskume sa na riešenie tohto problému prispôsobovania odtieňov začala využívať inovácia z oblasti umelej inteligencie. Teraz je konečne možné dosiahnuť predvídateľnú zhodu odtieňov v náročných podmienkach.